Archiv pro rubriku: HORY

Výstup na Ortler 3905mnm via „Hintergrad“ (foto)

Letní výstup a přece zimní podmínky 🙂 nás čekaly na krásném vzdušném hřebenu Hintergrad na náš oblíbený kopec Ortler 3905mnm, na naši bývalou nejvyšší horu Rakousko-Uherska.

Předpověď od Jonyho zněla: „v noci clear, přes den clear, takže VPŘED!“ Co na tom že byla deka, -10°C a skoro 30cm čerstvého sněhu, rozkaz zněl jasně 😉

Zkrátka, byla to fantastická tůra s kámošem Hansem. 7hod od chaty na vrchol a potom ještě 9hod s přestávkama dolů normálkou až k autu. Zimní podmínky nás nezaskočily a jako panáčci Michelin v péřovkách jsme šťastně dolezli nahoru i dolů.

Wilder Kaiser – malá víkendová lezba

Předpověď na víkend super + obrovská chuť někam vyrazit = náš lezecký víkend na Wilder Kaiser…

Rád se s vámi podělím o foto z přelezu krásné staré cesty (r.1925) ve východní stěně Fleischbank, cesta se jmenuje „Wiessner Rossi“ po jejích prvovýstupcích. Obtížnost 6+, necelých 300m parádního exponovaného lezeníčka.

Mezi foto je i pár snímků z jedné sportovní cesty nedaleko chaty.

Nejedná se o žádný extra výkon, takže se o tom v Montaně nedočtete, ale my jsme sakra spokojení a to je důležité!! 😀 Díky Radkovi za super „spolulezbu“!

LEZEC = VYMYŠLENÝ ŠKŮDCE PŘÍRODY

Pokud Vás vztah lezců a CHKO Broumovsko také trápí, tak se prosím připojte k dopisu Káji Nováčka panu Pelcovi, řediteli AOPK, kterým ho Kája vyzývá k pomoci s postojem CHKO.

DOPIS ZDE: Dopis AOPK

Pošlete mi prosím Jméno, adresu, evt. funkci, členství v oddíle, ČHS, OEAV atp.  podpisy budu sbírat do pátku 18.7.2014! a ptom je pošlu Jonymu, který s akcí Kájovi pomáhá.